Podstawowy kurs kanioningowy L1

Na ostatnich edycjach warsztatów z kanioningowych technik linowych i warsztatów wodnych organizowanych przez Komisję Kanioningową PZA w dyskusjach przewijała się idea organizacji podstawowego kursu kanioningu w warunkach alpejskich. Do tej pory wszystkie prowadzone warsztaty miały charakter szkoleń doskonalących, skierowanych dla osób posiadających już podstawowe doświadczenie. Z uwagi na weekendowy charakter ich zakresy obejmowały ograniczoną tematykę, zwykle niestety ćwiczoną w oderwaniu od warunków naturalnych. Kwestia pełnego kursu dla osób początkujących dojrzewała już od jakiegoś czasu, a że są już pierwsi zainteresowani, podejmujemy temat organizacji takiego szkolenia. A więc konkrety:

 

Podstawowy kurs kanioningowy L1


Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do bezpiecznego samodzielnego poruszania się w kanionie w ramach grup prowadzonych przez doświadczonego lidera. Nabywamy umiejętności z bezpiecznego poruszania się w nurcie, prawidłowego pokonywania toboganów, skoków w różnych technikach i samodzielnego poruszania się na odcinkach linowych. Ponadto uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami poręczowania i deporęczowania i aktywnie prowadzą je w łatwiejszych miejscach.

Szczegółowy zakres zagadnień kursu według programu Komisji Kanioningowej PZA zawiera załącznik:
https://docs.google.com/document/d/10rHwsGChd2Xx2agOC9ubdfvJLpO4HMojFokmJjR852o/edit?usp=sharing

W ramach szkolenia przeprowadzimy 5 akcji w kanionach o zróżnicowanym charakterze i trudnościach do stopnia v4a4. Rejon działania gwarantuje, iż działamy w jednych z najbardziej atrakcyjnych kanionach w naszej części świata 😉

Termin pokrywa się także z tegorocznym zlotem włoskiej federacji kanioningowej AIC w Delebio, więc będzie okazja do wizyty i zakupów na części targowej zlotu.

  • Termin – 5-12 sierpnia 2017 (alternatywnie 20-27 sierpnia)
  • Lokalizacja – Ticino i Lombardia
  • Ilość miejsc – 4
  • Dojazd – samodzielny lub grupowo busem (wyjazd z Katowic przez Gliwice i Wrocław)
  • na zakończenie kursu możliwość organizacji akcji z dolotem śmigłowcem do jednego z wyżej położonych kanionów

Wszystkich zainteresowanych zapraszam.

Szczegółowe informacje, kwestie sprzętowe, finansowe i logistyczne – tel. 664 528 650

Olo Dobrzański
olo@v7a7.pl