Kontakt

Olo Dobrzański

O mnie

Kanioning uprawiam od 2006 roku. Zaczęło się, można by rzec, klasycznie – pranie lin i kombinezonów, Sušec, Słowenia. Jako że zajmowałem się wcześniej głównie taternictwem jaskiniowym i lataniem w kilku ultralekkich odmianach (m.in. motolotniarstwo, paralotniarstwo) to po Sušcu słoweńskie wypady zyskały kolejny ciekawy cel. Szybko okazało się, iż był on na tyle atrakcyjny, że niestety zdominował pozostałe działalności.

Od 2010 roku postawiłem na specjalizację i jakoś to już poszło… Do chwili obecnej (2023) zorganizowałem ponad sto wypraw i wyjazdów kanioningowych. W moim wykazie przejść mam aktualnie ponad 700 akcji o charakterze sportowym, szkoleniowym i eksploracyjnych w kanionach Europy, Azji i Afryki. 

Od 2009 roku jestem członkiem Speleoklubu Dąbrowa Górnicza.
Od chwili powstania Komisji Kanioningowej Polskiego Związku Alpinizmu w 2013 roku jestem jej członkiem i nadal biorę czynny udział w jej pracach i corocznych szkoleniach.
Od 2017 roku posiadam stopień instruktora kanioningu PZA i od tego też roku prowadzę kursy kanioningu wg ujednoliconego programu szkolenia PZA.

Aktualnie poza działalnością kanioningową staram się jeszcze udawać, iż w dalszym ciągu latam, chodzę po jaskiniach, jeżdżę na streetluge, a zimowo uprawiam ski-nudy i wspin lodowy 😉

Kontakt

olo@v7a7.pl
tel. +48664528650