Warsztaty ekiperskie


Szczegóły wydarzenia


Co powinno znaleźć się w zestawie ekiperskim? Kiedy taki zestaw powinniśmy mieć ze sobą? Jakich kotew możemy używać? … i w jakiej skale? Spitownica i młotek czy może baby-drill? A może jedno i drugie? Co zastosować do ekiperki awaryjnej, a co na wyprawę eksploracyjną? Jak pracują poszczególne kotwy i jak je najlepiej osadzać?

Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas jednodniowych kanioningowych warsztatów ekiperskich.

Oprócz teorii stawiamy na przede wszystkim praktykę – i nie będzie to tylko „demonstracja technologii”. Każdy z uczestników praktycznie przećwiczy osadzanie każdego rodzaju punktów od początku do końca – spitów, kotew segmentowych, kotew samogwintujących, haków, pulsów itp. aż do osiągnięcia zadowalających rezultatów, czyli kiedy będzie można przypuszczać iż osadzony punkt daje nam szanse przeżycia. Dodatkowo dynamometrycznym testerem sprawdzimy rzeczywistą jakość naszych dzieł. O ile czas pozwoli postaramy omówić jeszcze kilka alternatyw, czyli poręczowanie ze stanowisk improwizowanych, z wykorzystaniem natury, GR, SM, itp.

Miejsce warsztatów to Jura krakowsko-częstochowska. Dokładna lokalizacja będzie podana z wyprzedzeniem uczestnikom szkolenia.

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 150 pln.

Termin zgłoszeń – do 1.06.2022.

Dodatkowe informacje i zgłoszenia – Olo Dobrzański, tel.664528650,  olo@v7a7.pl.