Cap Corse 2013 – podsumowanie

Druga edycja Cap Corse datowana na rok 2013 już za nami. Podsumowanie sezonu kanioningowego odbyło się 23-24 listopada 2013 w Willi Sloneczna w Dębowcu. Na imprezie stawiło się 55 gości z Łodzi, Brzeszcza, Krakowa, Zakopanego, Katowic, Nowego Sącza, Bielska, Rybnika, Dąbrowy Górniczej, Warszawy, a także Portugali ! (kolejność przypadkowa, mam nadzieję że nikogo nie pominąłem).

W sobotę zobaczyliśmy 15 filmów prezentacji z tegorocznej działalności kanioningowej, w tym wręcz przewodnikową prezentację Ilony Cieślickiej o kanionach Portugalii i hiszpańskiej Galicji.

Nagrodę publiczności przewagą 20 głosów nad kolejnym filmem zdobył „v5a5” autorstwa Grzesia Danka.

Z kolei jury w składzie Gosia Multan, Jacek Sznicer, Jacek Broński i mojej osoby wyróżniło film „Wszystkie kolory wody” autorstwa Grześka Badurskiego.

Po filmach i kolacji odbył się ponad godzinny panel dyskusyjny z przedstawicielem firmy Explorer Bartkiem Chruścielem na temat worów kanioningowych. Przedstawiliśmy projekt nowego systemu worów „v7a7” – miejmy nadzieję iż pierwsze egzemplarze pojawią się już na wiosnę.

W niedzielę w planach były prezentacje sprawozdawcze i szkoleniowe, i tak można było wysłuchać:
– Jacek Broński – Sprawozdanie z tegorocznej działalności Komisji kanioningowej PZA
– Jacek Broński – Techniki autoratownictwa kanionigowego
– Zbyszek Tabaczyński – Manewry ratownicze na Wodogrzmotach – prezentacja zdjęć z omówieniem stosowanych technik
– Zbyszek Tabaczyński – Projekt programu szkolenia z zakresu kanionigowych technik linowych.

Dziękuję wszystkim za przybycie. Dziękuję Reni i Robertowi Pest ze studia Abrys za koszulki i materiały reklamowe, państwu Małachowskim za przyjęcie w Willi Słonecznej, Dagmarze Gumuła i Kasi Hromek za pomoc w recepcji, Ani Kalecińskiej za przygotowanie graficzne i wszystkim prelegentom za przedstawione filmy i prezentacje.

Zapraszam za rok i do zobaczenia w kanionach 😉

Olo Dobrzański
v7a7.pl