Intro kanioningowe – Tolmezzo bożociałowe


Szczegóły wydarzenia


Obejrzałeś już wszystkie przerażające filmy kanioningowe na Youtube? Widoczki są świetne, ale myślisz sobie że te wszystkie skoki, sznurki i zjazdy są chyba nie dla Ciebie? Chciałabym spróbować, ale się boję / nie mam czasu / nie mam z kim / nie znam się na tym / wsiorbie mnie jeszcze coś ? Być może, ale jest okazja spróbować i przekonać się, jak to jest na prawdę 😉

Szkolenie Intro przeznaczone jest dla osób początkujących, bez doświadczeń w technikach kanioningowych. Zapewniamy specjalistyczny sprzęt, instruktaż i całe kanioningowe know-how. Szkolenie odbywa się w łatwych, a do tego bardzo fajnych kanionach, w których pod okiem instruktora i doświadczonych osób przerabiamy podstawowe elementy tego sportu – pływanie w nurcie, proste zjazdy na linie, tobogany i łatwe stopniowane skoki. Dodatkowo wybrane zagadnienia z teorii jak komunikacja dźwiękowa i wizualna, konfiguracja podstawowego sprzętu i obsługa przyrządów zjazdowych, asekuracja i autoasekuracja.

W przypadku osób bez wcześniejszego kontaktu ze sportami linowymi (taternictwo jaskiniowe, wspinaczka) zaczynamy od jednodniowego wstępu do technik linowych na jurajskich skałach.

Gdzie: okolice Tolmezzo, Alpy Julijskie i Karnickie, region Friuli-Venezia Giulia, Włochy

Baza noclegowa: camping Lago 3 Comuni, Lago di Cavazzo

Transport: bus, dojazd własny lub carpooling z uczestnikami wyjazdu

Wymagania:
– umiejętność pływania i brak panicznego lęku wysokości,
– co najmniej przeciętna kondycja i sprawność fizyczna, brak przeciwwskazań zdrowotnych,
– podstawowy sprzęt biwakowy – śpiwór, karimata, namiot, itp.,
– ubezpieczenie od kosztów leczenia za granicą z rozszerzeniem o sporty wysokiego ryzyka.

Szczegółowe informacje: Olo Dobrzański, tel.664528650, olo@v7a7.pl.