KURS PODSTAWOWY L1 – Tolmezzo 2025


Szczegóły wydarzenia


 

KANIONING

KURS PODSTAWOWY

L1

 

 

wrzesień 2025 

Tolmezzo, Italia

 

Informacje i zapisy: olo@v7a7.pl, +48 664 528 650

Opis szkolenia

Kurs podstawowy L1 prowadzony według programu szkolenia Komisji Kanioningowej PZA.
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do samodzielnego poruszania się w kanionie, w grupie prowadzonej przez doświadczonego lidera.

W ramach kursu, oprócz wykładów i zajęć praktycznych, odbywamy min. 5 akcji w kanionach o charakterze alpejskim i trudnościach do stopnia v4a4. Podczas szkolenia nabywamy umiejętności bezpiecznego zachowania się w nurcie, prawidłowego pokonywania toboganów, skoków w różnych technikach i samodzielnego poruszania się na odcinkach linowych. Ponadto uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami poręczowania i deporęczowania, oraz aktywnie prowadzą je w łatwiejszych miejscach.

Kurs trwa łącznie 10 dni. Trzy pierwsze to zajęcia linowe na skałach w Polsce, pozostałe 7 dni to szkolenie na wyjeździe w rejonie kanioningowym.

W kursie może uczestniczyć maksymalnie 6 osób.

 

Zakres programowy

Kurs prowadzony jest w oparciu program Komisji Kanioningowej Polskiego Związku Alpinizmu.

Szczegółowy zakres zagadnień kursu zawiera załącznik.

 

Termin i miejsce
  • Część jurajska – skały Pazurek k. Olkusza, Jura Krakowsko-Częstochowska, Polska 
    29-31 sierpnia 2025
    termin rezerwowy – 5-7 września 2025

  • Obóz alpejski  – Lago di Cavazzo k.Tolmezzo, Włochy
    13-20 września 2025

 

Dodatkowe informacje i zapisy

Olo Dobrzański

 

PS. Uwaga – dla geologów i studentów na kierunku geologia zniżka 15%.