Korsyka 2023


Szczegóły wydarzenia


Po pięciu latach przerwy w końcu wracamy na Korsykę …i to po raz chyba 7my! Bez marketingowej ściemy można śmiało powiedzieć że to europejskie eldorado kanioningowe. Co prawda podobnie określa się szwajcarskie Ticino, ale to rejon i kaniony, w których bardziej odnajdą się bardziej doświadczeni kanioningowcy. Natomiast Korsyka i okolice przełęczy Bavella to kierunek, który można polecić także dla początkujących  – szerokie, słoneczne, ciepłe kaniony z krystaliczną wodą, ogrom pięknie mytych trikowych toboganów, zjazdów i skoków w pięknych sceneriach. Ogólnie zawsze miło i przyjemnie  – w końcu to jedne z najfajniejszych w Europie wakacji kanioningowych.

Jeśli ktoś zastanawia się nad kursem kanioningowym L1, ale jeszcze nie jest pewny swojej decyzji, to nie ma lepszego rejonu na rozpoczęcie kanioningowej przygody. Ale dość lania wody, teraz konkrety:

Termin – 8-18 czerwiec 2023. W tym czasie musimy także zmieścić logistykę dojazdu/dolotu/promowania na wyspę.

Miejsce – camping Ponte Grossu –  www.upontegrossu.com. W rejonie campu mamy kilka kanionów, do których dojazd zajmuje do kilkunastu minut.  W okolicy także inne atrakcje – sporo świetnego wspinania, via-ferraty, a nad morze tylko 15 minut.

Kaniony – w planach najpiękniejsze lokalne klasyki typu Vacca/Purcaraccia dostępne dla zupełnie początkujących. Przewiduję 4-5 akcji dostępnych dla wszystkich w formule Intro.

Dojazd, szpej…  każdemu wg jego potrzeb i od każdego według jego możliwości 😉 Dzwoń, ogarniemy temat.

Kanioningowo-biwakowo… Na deser, ale tylko już dla tych bardziej zaawansowanych,  planuję dwudniową akcję w Tignoso. To długi ponad 10 kilometrowy kanion o kilometrowej deniwelacji (najdłuższa kombinacja to 14km i 1,2km deniwelacji), przecinający najbardziej dziką część Korsyki. Dużo skoków i pływania, sporo chodzenia w odludnej scenerii i boulderingu. Kanion jest stosunkowo rzadko odwiedzany i słabo obity, przez co jest zdecydowanie przygodowo. Akcja połączona będzie z warsztatami obejmujące tematykę biwakowania w kanionach i doraźnego poręczowania. Wcześniej dla uczestników spotkanie online z wykładem w temacie praktycznego przygotowania do tej wycieczki, tak aby było miło, ciepło i przyjemnie.

Ogólnie jest to fajna opcja na zaliczenie ciekawej i nietypowej w europejskich warunkach akcji i powiększenie stażu na przykład przed kursem L2.

 

Zapisy, dodatkowe informacje i koszty – Olo, tel. 664528650

 

 

 

A tak to wyglądało dawno, dawno temu…

Uwaga – niektóre ze skoków i toboganów na tym filmie wykonywane są przez osoby z doświadczeniem kanioningowym i z uwagi na bezpieczeństwo nie będą dostępne dla osób początkujących!